PULPA on loodussõbralikku käsitööpaberit tootev ettevõte Tartus. Valmistame paberit erinevatest taaskasutatud materjalidest, näiteks vanapaberijääkidest, voodilinadest, katkistest teksapükstest, aga ka taimedest ja umbrohust. PULPA sissetulekust 1% annetame Eestimaa Looduse Fondile. Meie paberit saab kasutada kunstiprojektideks, päevikupidamiseks või origami voltimiseks,  sellele võib kõrgtrükkida ja maalida. Käsitööpaberist märkimikud ja teised pabertooted sobivad hästi kingituseks.

Käsitööpaber oma krobeliste servade ja omapärase struktuuriga on ainulaadne toode. Paberi valmistamiseks kogume me toorainet, valmistame selle uuskasutuseks ette ja klopime Hollanderi paberipeksumasinas ühtlaseks massiks, millest omakorda vormime raami abil korrapärase kujuga lehed. Märjast paberist pressime hüdraulilise pressiga suurema osa vett välja ning jätame siis lehed õhu kätte kuivama. Kui paber on täiesti kuiv, pressime seda uuesti, et lõpptulemusena valmiks võimalikult sile paberileht. Paberi valmistamine on aja- ja töömahukas, ent võimaldab loomingulist lähenemist ja eksperimenteerimist. Jägi meid Instagramis, et näha, kuidas täpselt meie paberitegu käib.

Eripakkumine! Teeme sinu lemmikutest kasutatud riietest uhke käsitööpaberi. Võta meiega ühendust, et saaksime täpsemalt kokku leppida.

 PULPAlt saab tellida paberit visiitkaartide, pulmakutsete ja muude sedelite jaoks. Tellimiseks kirjuta meile.

PULPA stuudio asutati 2020. aastal TYPA paberiköögi baasil.